Etäpaikkakunnat ja lisätiedot

Voit seurata luentoja myös mukavasti omalta tietokoneeltasi laadukkaana Livestream-lähetyksenä. Lisäksi olet tervetullut jollekin alla olevista  etäpaikkakunnista seuraamaan luentoja yhdessä muiden alan ammattilaisten kanssa verkostoituen.

Luennolle ilmoittaudutaan sähköisen ilmoittautumislomakkeen kautta.

Etäpaikkakunnat ja luentopaikkoihin liittyvät lisätiedot

Aitoo
Aitoon koulutuskeskus, Tullikalliontie 54, 36720 Aitoo
Veli-Matti Pentikäinen, 050 576 3336, veli-matti.pentikainen(a)aikk.fi

Alavus
Ammattiopisto Luovi, Kasarmintie 10, 63300 Alavus
Virpi Lambacka, 040 319 3726, virpi.lambacka(a)luovi.fi

Fuengirola
Aurinkorannikon suomalainen koulu, C/Jose Salik 4, 29640 Fuengirola, Espanja
Laura Pippuri, laura.pippuri(a)suomalainenkoulu.net

Haapajärvi
JEDU/Haapajärven ammattiopisto, Erkkiläntie 1, 85800 Haapajärvi
Riitta Uusivirta, 050 516 8241, riitta.uusivirta(a)jedu.fi

Haapavesi
Haapaveden opisto, Vanhatie 45, 86601 Haapavesi
Tuula Aitto-oja 040 868 2282, tuula.aitto-oja(a)haapop.fi

Haukipudas
OSAO/ Haukiputaan yksikkö, Asemakyläntie 5, 90840 Haukipudas
Irene Mäkelä, 050 594 1702, irene.makela(a)osao.fi

Helsinki
Ammattiopisto Luovi, Kumpulantie 7, 00520 Helsinki
Kaisa Honkala,  040 319 3103, kaisa.honkala(a)luovi.fi

Hyrynsalmi
Hyrynsalmen yhtenäiskoulu, Kaarnatie 1, 89400 Hyrynsalmi
Veli-Pekka Mäkeläinen, 044 7104 410, veli-pekka.makelainen(a)hyrynsalmi.fi

Imatra
Ammattiopisto Luovi, Koulukatu 5 B, 55100 Imatra
Marja Tuomela, 040 319 3552, marja.tuomela(a)luovi.fi

Joensuu
PKKY/Pohjois-Karjalan ammattiopisto, Tulliportinkatu 3, Niskalan auditorio, 80130 Joensuu
Anne-Mari Souto, 013 244 2417, anne.mari.souto(a)pkky.fi

Järvenpää
Seurakuntaopisto, Järvenpään kampus, Järvenpääntie 640, 04400 Järvenpää
Ritva Huhtinen, 044 712 4971, ritva.huhtinen@seurakuntaopisto.fi

Kaarina
Ammattiopisto Livia, Tuorlantie 1, 21500 Piikkiö
Essi Erävesi, 040 584 2981, essi.eravesi(a)livia.fi

Kajaani
Ammattiopisto Luovi, OPPI 4, 2.krs. luokka 203/204, Opintie 3, 87100 Kajaani
Armi Määttä, 040 319 3864, armi.maatta(a)luovi.fi

Kemi
Ammattiopisto Luovi Mekaanikonkatu 1, 94600 Kemi
Esa Paakkola, 040 319 3856, esa.paakkola(a)luovi.fi

Kemijärvi
Hillatien koulu, Hillatie 6, 98100 Kemijärvi
Marita Varrio, 040 589 1342, marita.varrio(a)kemijarvi.fi

Kilpisjärvi
Kilpisjärven koulu, Ahmapolku 27, 99490 Kilpisjärvi
Sinikka Labba 0400 382 279 (klo 9-13), sinikka.labba(a)enontekio.fi

Kokkola
Ammattiopisto Luovi, Opistontie 1, 68300 Kälviä
Lasse Hannula, 040 319 3782, lasse.hannula(a)luovi.fi

KPEDU/Kokkolan ammattiopisto, Närvilänkatu 8, 67100 Kokkola
Anne Eteläaho, 044 725 0106 (klo 7.40-15.30), anne.etelaaho(a)kpedu.fi

Kouvola
Kiipulan ammattiopisto, Kauppakatu 5, 45700 Kuusankoski
Teemu Pentti, 050 322 0611, teemu.pentti(a)kiipula.fi

Kuhmo
Kontion koulu, kokoustila, Kontionkatu 2, 88900 Kuhmo
Seppo Vilén, 044 725 5330 (klo 8-15.30), seppo.vilen(a)kuhmo.fi

Kuopio
Ammattiopisto Luovi, Itkonniemenkatu 21, 70100 Kuopio
Harri Huovinen, 040 319 3111, harri.huovinen(a)luovi.fi

Kurikka
Koulutuskeskus Sedu, Auditorio, Huovintie 1, 61300 Kurikka
Arto Köykkä-Luopa, 040 868 0795, arto.koykka-luopa(a)sedu.fi

Kuusamo
Kainuun ammattiopisto, Kuusamon toimipaikka, Auditorio, Apajatie 1, 93600 Kuusamo
Mika Pesonen, 044 497 5043, mika.pesonen(a)kao.fi

Lahti
Kiipulan ammattiopisto, Vesijärvenkatu 15, 93600 Lahti
Tarja Manner, 040 580 5001, tarja.manner(a)kiipula.fi

Lapua
Koulutuskeskus SEDU, A-rakennuksen neuvotteluhuone, Ammattikoulunkatu 10, 62100 Lapua
Sari Jussila, 040 8682060, sari.jussila(a)sedu.fi

Liminka
Ammattiopisto Luovi, neuvotteluhuone, Kramsunkuja 4, 91900 Liminka
Katja Juvani, 040 319 3320, katja.juvani(a)luovi.fi

Liperi
Ammattiopisto Luovi, Silmutie 20, 83430 Liperi
Annamaija Pöyhönen, 040 319 3427, annamaija.poyhonen(a)luovi.fi

Mikkeli
Etelä-Savon ammattiopisto Mikkeli, Otavankatu 4, 50100 Mikkeli
Kristiina Leso, 044 711 5300, kristiina.leso(a)esedu.fi

Muhos
Ammattiopisto Luovi, neuvotteluhuone, Varikkotie 3, 91500 Muhos
Katri Rahko, 040 319 3544, katri.rahko(a)luovi.fi

OSAO/Muhoksen yksikkö, Kirkkotie 1, 91510 Muhos
Pirjo Hiltunen, 050 321 2320, pirjo.hiltunen(a)osao.fi

Oulainen
JEDU/Oulaisten Ammattiopisto, Sosiaali- ja terveysalan yksikkö, Kuntotie 2, 86300 Oulainen
Sanna-Mari Pyy, 040 809 5265, sanna-mari.pyy(a)jedu.fi

Oulu
Oulun yliopisto/Kasvatustieteiden tiedekunta, Yliopistokatu 9, 90570 Oulu
Lea Veivo, 050 051 8999 , lea.veivo(a)oulu.fi

Piippola
JEDU/ Piippolan ammatti- ja kulttuuriopisto, Keskustie 29, 92620 Piippola
Niina Leiviskä, 044 769 2336, niina.leiviska(a)jedu.fi

Pieksämäki
Seurakuntaopisto, Pieksämäen kampus, Huvilakatu 31, 76130 Pieksämäki
Tiina Parkkinen, 040 727 8777, tiina.parkkinen(a)seurakuntaopisto.fi

Pietari
Pietarin suomalainen koulu
Mika Merilä, +79219673548, koulupietari(a)gmail.com

Pori
Ammattiopisto Luovi, Metsämiehenkatu 2, 28500 Pori
Pasi Lehto, 040 319 3090, pasi.lehto(a)luovi.fi

Posio
Peruskoulun ja lukion auditorio, Koulutie 2, 97900 Posio
Marju Sand, 044 767 4412, marju.sand(a)posio.fi

Pudasjärvi
Pudasjärven hirsikampus (yhtenäiskoulu), Nyynäjäntie 5, 93100 Pudasjärvi
Sari Poropudas, 040 826 6464, sari.poropudas(a)pudasjarvi.fi

Pulkkila
Siikalatvan lukio, Turulantie 3, 92600 Pulkkila
Lauri Mäkelä, 044 511 8545, lauri.makela(a)siikalatva.fi

Raahe
Ammattiopisto Luovi, Sovionkatu 4-6, 92100 Raahe
Airi Pulkkinen, 040 319 3325, airi.pulkkineni(a)luovi.fi

Rovaniemi
Lapin ammattiopisto, auditorio, Porokatu 35, 96400 Rovaniemi
Tommi Kokkoniemi, 040 801 4352, tommi.kokkoniemi(a)lao.fi

Ammattiopisto Luovi, Siljotie 2, 96100 Rovaniemi
Pirjo Pesola, 040 319 3819, pirjo.pesola(a)luovi.fi

Ruokolahti
Seurakuntaopisto, Jaakkiman kampus, Ruokolahti-Sali, Opistontie 21, 56100 Ruokolahti
Ritva Jarva, 050 4005093, ritva.jarva(a)seurakuntaopisto.fi

Salla
Sallatunturin koulu, Kuusamontie 65, 98900 Salla
Outi Kettunen, 0400 292 794, outi.kettunen(a)salla.fi

Savukoski
Korvatunturin koulu, B luokka 24, Sauherrantie 23 B, 98800 Savukoski
Arto Ahtinen, 0400 291 947, arto.ahtinen(a)savukoski.fi

Seinäjoki
Ammattiopisto Luovi, Kauppaneliö 1, 60120 Seinäjoki
Aija Palomäki, 040 319 3803 (klo 9-14), aija.palomaki(a)luovi.fi

Koulutuskeskus Sedu, Koulukatu 41, 60100 Seinäjoki
Anu Hietarinta, 040 868 3974, anu.hietarinta(a)sedu.fi

Koulutuskeskus Sedu, Koskenalantie 17, 60220 Seinäjoki
Hanna Rautava, 040 680 7247, hanna.rautava(a)sedu.fi

Siilinjärvi
Ingmanedu, Kulttuurialan ammattiopisto Toivalantie 51, 70900 Toivala
Irma Tikkanen, 0400 679 193, irma.tikkanen(a)ingmanedu.fi

Sodankylä
Sompion kirjasto, Kokoustila, Jäämerentie 1, 99600 Sodankylä
Paula Rantala, 0400 267 072, paula.rantala(a)sodankyla.fi

Suomussalmi
Ammattiopisto Luovi, Kiannonkatu 17 C, 89600 Suomussalmi
Kaija Romppainen, 040 319 3859 (klo 8-14), kaija.romppainen(a)luovi.fi

Ruukinkankaan koulu, Ruukinkatu 5, 89600 Suomussalmi
Heli Manninen, 044 777 3050, heli.manninen(a)suomussalmi.fi

Tampere
Ammattiopisto Luovi, Yliopistonkatu 56, 33100 Tampere
Pia Tervonen, 040 319 3393, pia.tervonen(a)luovi.fi
Eveliina Kononen, eveliina.kononen(a)luovi.fi

Kiipulan ammattiopisto, Teräskatu 7, 33720 Tampere
Marianna Lumijärvi, 040 7142 889, marianna.lumijarvi(a)kiipula.fi

Tornio
Ammattiopisto Lappia, Urheilukatu 6, 95400 Tornio
Merja Liuski (Kemi), 040 566 1889 (klo 8-14 parhaiten tavoitettavissa), merja.liuski(a)lappia.fi

Utsjoki
Utsjokisuun koulu, Koulukeskus, 99981 Utsjoki
Eeva-Liisa Rasmus, 0401810296, eeva-liisa.rasmus(a)Utsjoki.fi

Vaala
Vaalan lukio, Niskantie 10, 91700 Vaala
Jarkko Niiranen, 0400 855 944, jarkko.niiranen(a)vaala.fi

Vaasa
Ammattiopisto Luovi, Harstadinkatu 4/merenpuolella, 65350 Vaasa
Hanna Panttila, 040 319 3902 (klo 8-14), hanna.panttila(a)luovi.fi

Vamia, Ruutikellarintie 2, 65100 Vaasa
Jaana Kankaanpää, 040 352 9770, jaana.kankaanpaa(a)vamia.fi

Valkeakoski
Valkeakosken ammatti- ja aikuisopisto, Vanhankyläntie 2, 37600 Valkeakoski
Heidi Roininen, p. 044 9060 462, heidi.roininen(a)vsky.fi

Ylitornio
Ylitornion kunnantoimisto, MeänOpiston ATK-luokka, Alkkulanraitti 55, 95600 Ylitornio
Anneli Miikki, 0400 220342, anneli.miikki(a)ylitornio.fi

Ylivieska
Ammattiopisto Luovi, Helaalankatu 36, 84100 Ylivieska
Ritva Perälä, 040 319 3085, ritva.perala(a)luovi.fi

Ylöjärvi
TREDU/Metsätien toimipiste, Metsätie 1, 34300 KURU
Salme Korhonen, 0400 772 422, salme.korhonen(a)tampere.fi

 

Hei! Kuulisimme mielellämme palautteesi sivustostamme, jotta voimme palvella jatkossa entistä paremmin.

Miten arvioisit Luovi.fi -sivuston käyttökokemuksesi?

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.