Ammattiopisto Luovista valmistuneet, kevät 2018

Onnittelut kaikille valmistuneille!

 

Alavuden yksikkö

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto:
Anola-Pukkila Janika, Kannisto Emilia, Lehtikangas Pirkko, Luokkanen Krista, Rintaniemi Petra, Viita Vilpo

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto:
Ketola Tiina, Kivelä Tiia, Ström Ulrica, Valuy Dana

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto:
Janger Jussi-Pekka, Kannisto Tapani, Mäkinen Ville, Pihlaja Jere, Rantala Paula

Hotelli- ravintola- ja cateringalan perustutkinto:
Joensuu Henri, Kallioniemi Arttu, Punkari Pasi, Punto Emma

Joensuun toimipiste

Kone- ja metallialan perustutkinto:
Mahonen Nico

Liiketalouden perustutkinto:
Hakkarainen Juho, Mustajärvi Eetu, Mutanen Vilma, Pehkonen Krista, Pelkonen Jenni, Tanninen Elina, Turunen Jarkko, Vatanen Jari

Kempeleen toimipiste

Puutarhatalouden perustutkinto:
Helppi Heidi, Perätalo Sonja, Tamminen Tuukka, Vilmunen Tiia-Maria, Ylikoski Katariina

Kokkolan toimipiste

Kone- ja metallialan perustutkinto:
Tourunen Tino, Uosukainen Santtu

Puualan perustutkinto:
Hautamäki Mika

Limingan toimipiste

Autoalan perustutkinto:
Alakopsa Matti

Hotelli-, ravintola- ja cateringalan perustutkinto:
Haataja Jenna, Kumpulainen Saara

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto:
Lempinen Henna, Mustonen Rattanaporn

Liperin yksikkö

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto:
Airaksinen Tero, Berg Erno, Hartikainen Niko, Hyvärinen Joona, Kauria Tero, Kämppi Tommi, Lappalainen Jiri, Nurmi Julius, Paldanius Mikko, Parkkonen Tomi, Purtilo Joonas, Suoknuuti Juho, Vottonen Rauno

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto:
Jolkkonen Juha, Korhonen Sabrina, Korno Carina, Pulkkinen Emma, Pääkkönen Katja, Saastamoinen Ann-Mari, Vepsäläinen Jenna, Vesterinen Anni

Logistiikan perustutkinto:
Hartikka Kalevi, Härkönen Teemu, Järvelin Toni, Keronen Juho, Makkonen Miska, Oikarinen Daniel, Palviainen Marko, Saalasti Riku

Rakennusalan perustutkinto:
Depner Roope, Heikkinen Jarkko, Jama Dimitri, Korhonen Sami, Puronaho Joona

Muhoksen yksikkö

Autoalan perustutkinto:
Schwartz Roni

Hotelli-, ravintola- ja cateringalan perustutkinto:
Råman Erika

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto:
Honkanen Miska, Vähäkuopus Tero

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto:
Helala Emilia

Logistiikan perustutkinto:
Aaltonen Mikko, Heikkinen Henri, Hyvärinen Nelli, Kaarela Arttu, Katajikko Mika, Långström Joni, Nurro Joni, Ronkainen Joona

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto:
Hangasmaa Aki, Kariniemi Valtteri, Lantto Samuli, Piippo Joni, Tennilä Olli

Maatalousalan perustutkinto:
Isokääntä Mikko, Roukala Henna, Tikkanen Aappo

Oulun yksikkö

Puualan perustutkinto:
Hietala Kauri, Kumpulainen Mervi, Kylmänen Arto, Rautio Joona, Tervapuro Aleksi

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto:
Leinonen Heidi, Siliämaa Anu

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto:
Piippo Ville

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto:
Pihlaja Joni, Ylitalo Hemmo

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto:
Blomqvist Kim, Ingberg Sakari, Tuomela Sami

Liiketalouden perustutkinto:
Haataja Henna, Junkkari Jim, Järviluoma Hannu, Kankainen Pasi, Karhu Olli-Pekka, Konttinen Nina, Korri Noora, Körkkö Petrus, Lahtela Mikko, Lankila Marja, Lämsä Toni, Mielonen Mira, Miles Marianne, Määttä Kim, Ojala Saara, Paaso Rami, Polvi Sami, Rautiainen Emilia, Riekkinen Jemina, Saastamoinen Teemu, Sorvisto Eetu, Taimen Hanna, Takkula Emmi, Wallenius Juuso

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto:
Hartikka Mika, Hauru Kai, Järvelä Jesse, Maansaari Waltteri, Pauna Matti, Pirilä Saku, Tervo Miro

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto:
Ollanketo Adalmina, Rasinkangas Santeri, Vikman Teemu,

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto:
Hekkala Pauliina, Hänninen Laura, Taivalkoski Emilia, Vahala Taina

Myynnin ammattitutkinto:
Berg Marianne, Jaakkola Laura, Kamal Omar, Kurkela Noora, Kurkela Vesa, Kyröläinen Piia, Liimatainen Jussi, Lähtevänoja Katri

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto:
Kirstinä Elina, Paso Anja, Pikkupeura Jani, Riekki Katri, Saukkonen Juulia

Koulunkäynnin aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto:
Arrelo Hanna, Kelloniemi Minttu, Kämäräinen Tarja,

Laitoshuoltajan ammattitutkinto:
Jankkila Mari

Työvalmennuksen erikoisammattitutkinto:
Kylli-Pohjola Eliisa, Viitasaari Hanna

Palveluavustaja:
Aarnipuro Olli-Pekka, Auvinen Laura, Hautala Jan, Hiltunen Henri, Kiiskilä Heli, Mäkiniemi Matias, Pesonen Hanna, Pigg Päivi, Rusanen Minna, Turunen Jussi

Seinäjoen toimipiste

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto:
Hankkio Janne

Tampereen yksikkö

Autoalan perustutkinto:
Ilves Henri, Lehtonen Jere

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto:
Forsten Janne, Heino Jaakko, Jokinen Jani, Palmroth Markus, Palo Roni, Ruohola Joonas, Tönning Jarkko

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto:
Ahola Emilia, Koivunen Henrik, Niittynen Petri

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto:
Långström Kristian, Pajarinen Mikko

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto:
Roti Melina

Logistiikan perustutkinto:
Joensuu Joonas

 

TYÖHÖN JA ITSENÄISEEN ELÄMÄÄN VALMENTAVA KOULUTUS (TELMA)

 

Alavuden yksikkö

Ahola Toni, Jussila Teemu, Kallio Maiju

Imatran toimipiste

Mettovaara Aapo, Penttinen Eero, Rissanen Helmi, Saarenketo Sofia, Valtonen Jasperi

Liperin yksikkö

Kuivalainen Ella, Leinonen Niko, Nousiainen Elina, Ollonqvist Alina, Piipponen Nenna, Turunen Eetu

Oulun yksikkö:

Flink Tuomas, Hemmilä Jarno, Mertaniemi Laura, Poutiainen Jani, Rueangdet Cahtchanok, Soronen Ville, Tieksola Antti, Tuohino Vili, Vähäkangas Miro, Väliheikki Maiju

Porin toimipiste:

Koski Henri, Koskinen Heikki-Matti, Koskinen Juho, Matinlompolo Tiia, Vallinen Jasse

Reisjärven toimipiste

Tikka Anni, Tuomaala Suvi, Tölli Enni

Seinäjoen toimipiste

Koivula Samuli, Yrttimaa Markku

Tampereen yksikkö

Kuhmonen Matti, Paasi Marianne, Schroderus Samuli

Vaasan toimipiste

Esselström Susanna, Iinatti Jessica

 

AMMATILLISEEN KOULUTUKSEEN VALMENTAVA KOULUTUS (VALMA)

 

Alavuden yksikkö

Karhu Kalle, Kivelä Vihtori, Tuokkola Jonne

Kokkolan toimipiste

Gäddnäs Johannes, Kirjava Jimi, Leskelä Kristiina, Matkala Miro, Niskanen Roni, Äikäs Mette

Liperin yksikkö

Hartikainen Henrik, Käräjähonka Jesperi, Levanoja Jenna, Pasanen Heidi, Rautio Tero, Roivainen Tiia, Romppanen Tiia, Turunen Jere

Seinäjoen toimipiste

Ala-Huikku Juha, Peltoniemi Timo

Tampereen yksikkö

Korytnikova Anastasia, Niemi Mikko, Pennanen Toni, Saari Teemu, Söderberg Julia, Tanskanen Jesse

Vaasan toimipiste

Eguakun Alexandra, Voima Susanna, Voutilainen Juhani

 

 

 

 

 

Hei! Kuulisimme mielellämme palautteesi sivustostamme, jotta voimme palvella jatkossa entistä paremmin.

Miten arvioisit Luovi.fi -sivuston käyttökokemuksesi?

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.