Ammattiopisto Luoviin opiskelijaksi valitut, kevät 2018

Julkaisemme kevään vaativan erityisen tuen haussa opiskelijaksi valitut, jotka ovat antaneet hakulomakkeella luvan julkaisuun. Kaikille opiskelijaksi valituille tulee oppilaitokselta valintakirje liitteineen sekä ohje opiskelupaikan vastaanottamisesta. Opiskelupaikka tulee ottaa vastaan 28.6. mennessä.

Opiskelijaksi valitut

Alavuden yksikkö
Ammatilliseen koulutukseen valmentava, VALMA
Hietala, Sanni Emilia
Holma, Hannu Petteri
Keisala, Serafiina Alma Helena
Puska, Kaisa Maria Sofia
Vesiaho, Jessica Charlotta

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Heiskanen, Veeti Kristian
Lähdesmäki, Maria Johanna Aurora
Ojanperä, Jamina Kia Maria
Ritamäki, Viljami Pentti Kustaa
Tuokkola, Jonne Pauli Matias

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Bogatenko, Denis
Karhu, Kalle Lauri Eemeli
Ylipelkonen, Roosa Suvi Tuulia
Äikäs, Mette Aleksandra

Taideteollisuusalan perustutkinto
Ketola, Anne Johanna
Kurhela, Pauliina Annika
Lindén, Noora Elina
Voima, Susanna Eveliina

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Nisula, Jyrki Juhani
Peltonen, Pauliina Tuulia

Kokkolan toimipiste
Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Huuki, Joanna Marianna
Idris, Adam Ibrahim Mohamed

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Koivukangas, Jani Uljas Jalmari
Myllymäki, Joni Petteri
Räisänen, Valtteri Joonatan
Torppa, Markus Tapani

Puuteollisuuden perustutkinto
Matkala, Miro Valtteri

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Tikkala, Oula Aaron Juhani

Reisjärven toimipiste
Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Hakala, Miska Ilari

Seinäjoen toimipiste
Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Lepistö, Taru Tiia-Maria
Niemistö, Nea-Noora Kristiina
Ruostetoja, Anne-Mari Johanna
Sysmäläinen, Sami Juhani Matias

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Ala-Penttilä, Jami-Aleksi Joakim
Elmi, Said Hagi
Gäddnäs, Johannes Mikael
Juntunen, Kaapo-Samuli
Kivimäki, Sami Kristian

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Riskumäki, Ella Elisabet
Tuominiemi, Aleksi Ville Valtteri

Vaasan toimipiste
Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Haimi, Aleksi
Iinatti, Janica Maria
Karppanen, Marcus Nikos Aleksanteri

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Koskinen, Jaakko Eerik

Helsingin yksikkö
Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Abdirahman Saiid, Kowsar
Halt, Nico Tapio
Kaarelainen, Kaj Johan
Kärki, Minea Iida Sofia
Lanzett, Rene Johannes Wilhelm
Liimatainen, Anna Ida Lydia
Lunkka, Niilo Ilmari Pupat
Muuse, Salma Yusuf
Nousiainen, Jesse Joonas Petteri
Paavilainen, Siiri Sofia
Pöyhönen, Eelis Luukas Iivari
Ranta, Iisak-Tuommá
Rantamäki, Teresa Elna Karoliina
Ros, Sebastian Alexander

Liiketoiminnan perustutkinto
Hämäläinen, Sarah-Sofia Aleksandra
Lahti, Altti Olavi
Mustonen, Miia Maria Susanne
Nurminen, Rasmus Jari Michael
Rawstorne, Leo Felix Gwillym

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Halonen, Emmi Julia
Kilkkilä, Elina Iiris Pauliina
Kuusisto, Miska Aleksi Joonatan
Laitinen, Sami Petteri
Luostarinen, Kimi Aleksi
Melikechi, Sara Lydia
Mäkiä, Leevi Olavi
Romah, Ô Kanh
Saarinen, Jarkko Tapio

Liperin yksikkö
Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Depner, Erno Kristian
Karhunen, Janne Olavi
Keränen, Laura Elina
Koistinen, Ville Visa Valtteri
Kolari, Maria Elisabet
Palviainen, Ville Valtteri
Pitko, Teemu Pietu Mikael
Sivonen, Mira Jasmin
Sorsa, Ilkka Aarno Aleksanteri
Tanskanen, Joona Sakari
Tiimo, Jasmiina Aleksandra
Törrönen, Vili Petteri
Wali, Mohammed Omar

Logistiikan perustutkinto
Gröhn, Ati Eelis Kasperi
Kurki, Mikael Juhani
Levanoja, Jenna-Noora Elina
Roivainen, Tiia Annica
Saukkonen, Jesse Henrik Kristian

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Ahonen, Tiina Jasmin Katriina
Hartikainen, Henrik Gabriel
Hynynen, Terhi Maria
Koskinen, Taru Elina Mirjam
Kotoaro, Riina Miitta Matleena
Pasanen, Heidi Milla Eerika
Paussonen, Riku Rikhard
Rautio, Tero Sakari
Romppanen, Tiia Noora Kristiina
Saukkonen, Mika Olavi Kristian
Turunen, Jere Jarmo Juhani
Väisänen, Joel Eemil Olavi

Rakennusalan perustutkinto
Hiltunen, Emmi Laura Carita
Hussein, Hasan
Knaapi, Janne Matias
Latva, Leevi Kristian Olavi
Maksimainen, Sara Janette Lindiwe
Martikainen, Roope Rudolf

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Hanttu, Alpo Samuel
Jeussonen, Jouni Patrik Daniel
Juutinen, Paavo Ilmari
Siponen, Inna Emilia
Turunen, Emma Pauliina

Imatran toimipiste
Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Bernard, Lauren Veera Mathilde
Hietanen, Timi Jukka Casimir
Hietanen, Tino Manu Mikael
Kuivalainen, Kukka-Maaria
Ma Day, Ma Day

Joensuun toimipiste
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Partanen, Eetu Matias

Liiketoiminnan perustutkinto
Hyvärinen, Ritva Virpi Julia
Kakkonen, Aleksi Mikael
Knuutinen, Maarit Iida Katariina
Maunola, Minttu Maria
Ukkonen, Lauri Viljami

Kuopion toimipiste
Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Hämäläinen, Ville Aleksi
Jauhiainen, Nea Camilla
Juola, Aida Elisa
Laine, Teemu Pertti Tapani
Laukkanen, Ismo Ensio
Mononen, Lauri Kristian
Pirinen, Nino Marcus Rosario
Taskinen, Katja Katariina
Törrönen, Emma Amanda Sofia
Vinni, Eetu Tapio

Lappeenrannan toimipiste
Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Frilander, Janne Mikael
Himanen, Emma Hannele
Kinnunen, Moona Ella Helena
Leinonen, Tomi Aleksi
Pettinen, Anna-Liisa Eliina
Poutanen, Viljami Elias
Pursiainen, Maiju Katriina
Pyyhtiä, Veeti Juhani
Skinnari, Jere Juhani
Talka, Simo Oskar Juhani
Tshitenge Ndjolu, Bryan Ken
Väisänen, Ville Markus Kalevi

Muhoksen yksikkö
Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Heinikoski, Lauri Matias
Holappa, Jenni Sari Hannele
Immonen, Pinja Julia
Karhu, Noora Katariina
Kemppainen, Perttu Samuel Ilmari
Kokko, Harry August Oskari
Käkelä, Antti Iikka Hermanni
Partanen, Tuomas Juhani
Rauta, Joel Gabriel
Repo, Aleksanteri Esaias
Runonen, Jaakko Tapio
Silvola, Rasmus Mikael
Tölli, Perttu Matias

Autoalan perustutkinto
Ahola, Roni Jussi Matias
Arola, Pekka Armas Tapio
Brotkin, Jimi Yrjö Henrikki
Härkönen, Eetu Iivari
Keränen, Nikke Valtteri Toivo
Kontu, Joonas Albert Waltteri
Salmi, Sami Ville-Petteri

Logistiikan perustutkinto, Kuljetuspalvelujen osaamisala
Ala-Huikku, Juha Ilmari Mikael
Kaakkuriniemi, Jaakko Henrik Mikael
Leskelä, Ville Antero
Miettunen, Juho Frans
Mäläskä, Tuomas Lauri Juhani
Rantanen, Tatu Juuso Petteri
Rautiainen, Arttu Tuomas
Ryzhov, Gennadii
Similä, Tomi Artturi
Tervonen, Ville Tapani

Logistiikan perustutkinto
Kostekivi, Johanna Sofia Anneli
Oslanus, Saku Oskari
Remes, Valtteri Johannes
Sulosuo, Juho Santeri

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto
Alapirtti, Joona Mikael
Hiltunen, Laura Jenna Julia
Pajala, Antti Johannes
Pirilä, Robert Mikael

Maatalousalan perustutkinto
Hautala, Aino Elina
Hyvönen, Mimmi Emilia
Lääperi, Jaana Helena Irmeli
Pasanen, Marika Satu Helena
Saarenpää, Maria Katariina
Vatjus-Anttila, Pyry Petteri
Vepsäläinen, Heini Orvokki Emilia

Pintakäsittelyalan perustutkinto
Kärkkäinen, Matti Sakari

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Heikkinen, Tomi Risto Tapani
Ibrahimi, Vanesa
Kujala, Ilari Tapio
Moilanen, Niko Antero

Rakennusalan perustutkinto
Appelgren, Eemil Johannes Conrad
Heikkinen, Ville Markus
Nikula, Juuso Mikael
Päätalo, Joona Juhani
Väyrynen, Juho Valtteri

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Laitinen, Salla Sirpa
Rytkönen, Antti Johannes
Siu, H’Bó
Uusi-Illikainen, Huugo Valtteri
Virkkala, Fanny Elisabeth

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Erkkilä, Rami Kerkko Antero
Kivimäki, Nikolas Mikanpoika
Pentinsaari, Tuomas Mikko Petteri
Pikkarainen, Arttu Mikael
Rautiainen, Susanna Heli Maria
Savo, Lasse Arvid

Kajaanin toimipiste
Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Mikkonen, Antti Iikka Aukusti
Mämmi, Roosa Matilda Sofia
Sirviö, Väinö Heikki Antero

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Heikkinen, Helena Kaisa Marjaana

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Karppinen, Minja Sisko Katriina
Korhonen, Pekka Santeri
Koski, Inka Juulia
Malm, Aapo Topias

Kempeleen toimipiste
Puutarha-alan perustutkinto
Kälkäjä, Sanni Emilia
Romppanen, Joona Matti Taneli
Väyrynen, Jouni Antero

Limingan toimipiste
Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Grönfors, Nico Robin
Koukkari, Jyri Kristian
Kuivas, Veeti Kalle Valtteri
Määttä, Saku Petri Juhani
Pylväs, Teemu Otto Mikael
Teeriaho, Minna Karita

Autoalan perustutkinto
Berg, Valtteri Jalmari
Lohiniva, Ville Matias
Pesämaa, Justus Jesse Juhani

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Kukkola, Niko Matias

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Tiikkala, Inka Maria
Tyni, Sami-Pekka

Ammattiopisto Luovi, Oulun yksikkö
Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Aikio, Veeda Jemina
Idrisov, Ilald
Junka, Edvin Abraham
Jylkkä, Jemina Sofia
Jänkälä, Arttu Jeremias
Kela, Aki Timo Johannes
Koivukangas, Jonas Juhani Gabrielle
Kämäräinen, Joona Tero Matias
Lehtelä, Henna-Maria Hannele
Lehtosaari, Katariina
Mönttinen, Iida Maria
Ojala, Tiia Juulia
Rankinen, Roosa Annika
Ruuska, Miia Carita Pauliina
Saviluoto, Teemu Matias
Schallschmidt, Christian Oliver
Walli, Aliisa Olivia
Vänskä, Emma Liisa Katariina
Yazdani, Mansour
Österberg, Anniliina Miriam

Elintarvikealan perustutkinto
Karvonen, Milka Sanni Tuulia
Tikkala, Sanna Maria
Vähäkangas, Katja Maria Helena

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Eronen, Tuomas Toivo August
Jussinniemi, Antti Petteri Benjami
Kaivorinne, Micke Johannes Tapio
Keränen, Retriika Salli Linnea
Nissilä, Jalo Henrik Salomon
Suomela, Sauli Johannes

Liiketoiminnan perustutkinto
Ballan, Joni Charbel
Holmström, Kimmo Petteri
Juopperi, Roope Sakari
Koivula, Sami Elias
Koutonen, Heidi Aino-Silja
Leskelä, Kristiina Anni Sofia
Määttä, Daniel Eetu Samuel
Parkkila, Aleksi Viljami
Soininen, Emma-Sofia Johanna
Strunnikov, Aleksei

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Ahava, Rebekka Aurora
Forsell, Emma Plaithong
Kiuttu, Katri Emilia
Kähkönen, Jere Veli Ville
Silvennoinen, Christer-Emil
Virrankoski, Niko Kristian

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Apila, Miro Eemeli
Friimäki, Ville Risto Juhani
Hekkala, Emilia Elisabet
Kiviniemi, Miika Viljami
Lehto-oja, Otto Tapani
Lempinen, Topi Jaakko Henrik
Salminen, Elias Lari Einari
Saukko, Inka Katariina
Väyrynen, Heli Kristiina

Puuteollisuuden perustutkinto
Karppinen, Jere Juhani

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Arponen, Leevi Matias Alexander
Heikkilä, Aaron Lauri Benjamin
Jämsä, Karoliina Petra Josefiina
Kärenlampi, Sofia Emilia
Laguerre, Crismeily
Liikanen, Emmi Lotta Vilhelmiina
Moilanen, Sirkku Anneli
Silvamaa, Angelica Marie

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
Kirjava, Jimi Johannes
Lieste, Laura Maria

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Jääskö, Pyry Aatu Elia
Karinkanta, Tuukka Tapani
Karjalainen, Severi Simo Ensio
Merenheimo, Miikka Tapio
Säkkinen, Joona Aleksi
Tiainen, Milla Eerika

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Do Espirito Santo Medeiros, Vinicius
Holmi, Joonas Benjami
Holmström, Elina Liina-Maria
Lappalainen, Maria Josefiina
Niemelä, Iida Aino Maria
Peltola, Jenny Chanika
Rautio, Kimi Juha Matias
Ropponen, Tuomas Antinpoika
Ruottinen, Jami Joakim
Sallinen, Sara Emilia
Siklander, Hanna Sofia Aleksandra
Sirviö, Joni Leander
Soinne, Aleksi Mikael Kristian
Takapuro, Elina Julia

Kemin toimipiste
Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Berg, Ronja Rebekka
Jai, O’bwee Moo
Kristo, Jenna Eveliina
Mäkinen, Ada Maria Elisabet
Puusepp, Kadi
Rintamäki, Tapio Ilmari
Vanhatalo, Jonna Violetta
Vuori, Aatu Esa Johannes

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Illman, Teemu Krister
Niemi, Niko Petteri
Patokoski, Tuukka Kristian
Puusepp, Kaur
Soppela, Sebastian Stefanus

Rovaniemen toimipiste
Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Sääskilahti, Erno Juhani

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Korko, Matias Santeri
Ruonakoski, Kristian Tapani
Vanhatalo, Saana Meeri Sofiia

Ammattiopisto Luovi, Tampereen yksikkö
Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Aronen, Tuomas Olavi Alexander
Hietamäki, Sampo Jaakko Jalmari
Hietanen, Kristian Aleksanteri
Jaakkola, Julius Johannes
Koskinen, Aleksi Markku Tapani
Laitila, Tomi Santeri
Lehto, Elias Benjamin
Lindeman, Robertino Mikael
Luhanko, Marko Kristian
Lumiketo, Milena Maria
Manninen, Tomi Eino Mikael
Niemi, Sini Kristiina
Niemi, Topi Elmeri
Niinimäki, Nino Kristian
Nissinen, Ali Samuel
Perko, Aino Maria Johanna
Rantanen, Tomi Henry Juhani
Sormunen, Sebastian Hannu Johannes
Syrjä, Riki Jaakko Petteri
Tuokko, Samuel Joonatan

Logistiikan perustutkinto
Andronoff, Mia Sini Carita
Lindqvist, Milja Kaisa Maria
Niemenmaa, Miikka Matias

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Dunn, Una Elma Alana
Kankkunen, Konsta Mikael
Lampinen, Riina Janita
Lisma, Lauri Matias
Palsinajärvi, Aapo Juhani
Paluszkiewicz, Michal

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Aalto, Iida Maria
Söderberg, Julia Kaisa Eriika
Vähätalo, Eemeli Johannes

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Lam, Andy

Porin toimipiste
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Kiuru, Miia-Maria Aleksandra
Laine, Markus Sami Olavi
Nieminen, Sara Kristiina
Ruonakangas, Saku Eetu Kalevi

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Polojärvi, Severi Oskari.

Onnea opiskelijaksi valituille!

 

Hei! Kuulisimme mielellämme palautteesi sivustostamme, jotta voimme palvella jatkossa entistä paremmin.

Miten arvioisit Luovi.fi -sivuston käyttökokemuksesi?

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.