Ammattiopisto Luovista valmistuneet, kevät 2019

Onnittelut kaikille valmistuneille!

 

Alavuden yksikkö

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA): Holma Hannu, Keisala Serafiina, Palomäki Lassi, Puska Kaisa, Vesiaho Jessica, Visulaaka Juuso

Hotelli- ravintola- ja cateringalan perustutkinto, kokki: Kiuru Janette, Koskinen Jere, Moilanen Elisabeth

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja: Aalto Tuomo, Lillvis Jesse, Nyman Emil, Syrjälä Joona

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen koulutus: Veikkola Jasmin

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto: kodinhuoltaja: Hägg Kasper

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto: toimitilahuoltaja: Kentta Eveliina

Käsi- ja taideteollisuusalan koulutus: Koivumäki Elina, Wassborr Rebecca

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani: Joensuu Eveliina, Lehtiniemi Hanna

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus: Kanervisto Oskari, Konttinen Aapo, Setälä Toni

 

Imatran toimipiste

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto: Ahola Tarmo, Frosti Henna, Kaartinen Henna, Reijonen Inka, Ryhänen Janita, Seppäläinen Alexandra, Suomalainen Antti

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava (TELMA): Agasiev Alex, Pekkinen Lari

 

Kokkolan toimipiste

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA): Haapakoski Suvi, Idris Adam, Viinamäki Anu

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA): Lauri Tommi, Pökkylä Jenni

 

Kuopion toimipiste

Ammatilliseen koulutukseen valmentava (VALMA): Ahonen Jasper, Hiltunen Kaisa, Jumpponen Henriikka, Kauhanen Siiri, Kinnunen Jesse, Parviainen Antti, Rautavuori Joona, Rytkönen Tytti

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja: Immonen Jani, Lappalainen Niko, Nissinen Tommi

 

Lappeenrannan toimipiste

Ammatilliseen koulutukseen valmentava (VALMA): Frilander Janne, Himanen Emma, Kinnunen Moona, Pettinen Anna-Liisa, Poutanen Viljami, Pursiainen Maiju, Talka Simo

 

Liperin yksikkö

Ammatilliseen koulutukseen valmentava (VALMA): Ahokas Jani, Karhunen Janne, Karkkonen Sami, Koistinen Ville, Korhonen Juhani, Liimatainen Robert, Löppönen Leevi, Palviainen Ville, Pitko Teemu, Puustinen Jonne, Repo Enni,Sivonen Mira, Sorsa Ilkka, Suihko Toni

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto: Himanen Teemu, Joenperä Pasi, Martikainen Anttoni, Päivänurmi Samuli, Tuononen Tarmo

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto: Heiskari Saana, Hirvonen Anniina, Kallinen Riina, Liuska Jonna, Lyytikäinen Suvi, Sidoroff Jenna, Surakka Laura, Tuomainen Niina

Logistiikan perustutkinto: Zhilkin Vasily

Rakennusalan perustutkinto: Eronen Siru, Juvonen Johanna, Kaipio Kim, Lampi Vesa

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava (TELMA): Juutinen Paavo, Juutinen Riikka, Karvinen Laura, Luostarinen Martti, Muhonen Akseli, Nevalainen Saga, Nousiainen Oskari, Piiroinen Jenni, Volotinen Janne

 

Muhoksen yksikkö, Kajaanin toimipiste,  Kempeleen toimipiste, Limingan toimipiste, Raahen toimipiste

Ammatilliseen peruskoulutukseen valmentava: Rauta Joel, Salo Niko

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja: Ahola Tuomas, Heikkinen Dani, Illikainen Markus, Vilmunen Niko

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, kodinhuoltaja: Ahola Viivi

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Lehmikangas Mika, Saarikoski Christa

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja: Annola Sanna, Karhunen Artturi

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja: Ikola Henna-Riikka, Koljonen Tomi

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, ympäristönhoitaja: Raappana Tommi, Virkkunen Aleksi

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä: Harju Riina, Klemola Jani-Petteri, Kurttila Olli

Puutarha-alan perustutkinto, puutarhuri: Herrala Hanna

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja: Kopisto Topias, Rantanen Eetu

Ravintola- ja cateringalan perustutkinto, kokki: Chaklang Kiattisak, Kelhä Aki, Laakkonen Aappo, Myllymäki Joonas, Männistö Laura, Palosaari Henna, Valtanen Laura

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava: Ahola Suvi, Heikkinen Hermanni, Kaivosoja Ville, Kitunen Henri, Koivukangas Samuli, Koskinen Tommi, Kurtti Anu, Kuru Toni, Lehtola Markus, Maaranto Vili, Matinlassi Elias, Muhonen Marika, Paakkonen Marika, Partanen Ville, Penttinen Roope, Saari Elias, Salmi Ari, Savolainen Kaisa, Thessler Juha, Tuominiemi Jeremias, Tyni Sami-Pekka

 

Oulun yksikkö

Perustutkinnot

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti: Inkilä Karoliina, Yli Jesse, Köngäs Riku, Ovaska Saku

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki: Luoto Heidi, Häkkinen Mirella, Jokikokko Miiko, Löthman Ronja, Meskus Jatta, Ojala Joonas, Soini Ari-Pekka, Heikkilä Kalle

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja: Björk Nico, Dzangiev Ilez

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja: Manninen Joni

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja: Simsek Rodi, Parantainen Samuli

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, kodinhuoltaja: Huttu Riitta, Palola Janika, Vuorela Sini

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja: Korsungnoen Suntaraporn, Stenius Joni

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi: Alatalo Mira, Haapalainen Jesse, Illikainen Tiina, Immonen Rebekka, Lakkapää Jenna, Lepistö Saana, Mikkonen Martti Olavi, Oikarainen Mira, Pohto Antti-Jussi, Rimpiläinen Tuomas, Vähäkuopus Suvi

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, toimitilahuoltaja: Latvalehto Jonna

Puualan perustutkinto, puuseppä: Rautio Jyrki Teemu Oskari, Rosenberg Jenna, Tyni Alpi

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, elektroniikka-asentaja: Siuruainen Matias

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi: Hautala Joni-Markus, Höyhtyä Vesa, Martimo Sepi, Olshin Santtu, Pallas Marko, Palosaari Robert, Taivaloja Kim

Ammattitutkinnot ja erikoisammattitutkinnot

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto: Arvola Susanna, Hänninen Tanja , Kaarivaara Inka, Karjalainen Marjut, Kokkonen Tiia , Kuivala Markku , Kärkkäinen Pirjo, Pudas Päivi, Remes Tiina, Turunen Marjo, Törmänen Ritva, Viiri Ira, Väisänen Minna

Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto: Parviainen Lilja, Pasanen Vesa

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto: Horsma Minna , Jaakkola Riikka, Jussheikki Marja, Karppinen Unna, Kerovaara Jani, Korhonen Jenni, Kujala Lea, Puhakka Tuija, Rautio Henna, Snellman Tuija, Taipaleenmäki Sirpa, Tiensuu Teija, Torvinen Piia

Myynnin ammattitutkinto: Huovinen Sari, Häkämies Anna-Kaisa, Kaikkonen Santtu, Kalinainen Ville, Markkanen Aleksi, Mohamed Ibrahim, Hanhela Henri, Mikkola Jaakko

Virastomestarin ammattitutkinto: Hasunen Teuvo, Rahko Mervi, Tomperi Janne, Rautio Pia

Valmentavat koulutukset

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA): Alaraasakka Henna-Riikka, Antti-Olli Viljamaa, Arttu Ruikka , Hellin Heikkinen, Iina Koskela, Kaapo Anttila, Kauttio Aki, Nea Havana, Niko Kivimäki, Nikupeteri Jouni, Nurkkala Anni, Paavola Kimmo, Peuhkurinen Suvi, Toni Pihkakorpi, Veera Salo, Vili Salmela

 

Porin toimipiste

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja: Kim Henriksson, Emil Kivelä, Eemeli Meri, Mika Nordling, Ricky Ulvinen

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja: Jenna Alanne, Joona Kivelä, Julius Levonen, Jesse Raitanen

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA): Jani Haavisto, Jere Inkinen, Roosa Kukkumäki, Joonas Rauäng

 

Reisjärven toimipiste

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA): Enqvist Aleksi

 

Rovaniemen toimipiste

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA): Sääskilahti, Erno Juhani

 

Seinäjoen toimipiste

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA): Kuusisto Aleksi, Niemistö Nea-Noora

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA): Eerikäinen Juuso, Eloranta Eetu, Kattelus Eetu, Lahti Roosa, Latvala Sofia, Leppiniemi Peetu, Murorinne Aleksi, Niemelä Anni, Ojala Jesperi, Viranala Henna-Riikka

 

Tampereen yksikkö

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA): Niklas Hautamäki, Kristian Hietanen Elias Lehto, Robertino Lindeman, Tomi Manninen, Samuel Nissinen, Aino Perko, Tomi Rantanen, Sara Ängeslevä

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja: Henri Ilves, Juha Korva, Mikko Koskinen, Sami Lehtinen

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki: Henri Airaksinen, Maria Anesmaa, Niko Heikkilä, Suvi Järvinen, Jani Laitila, Lydia Mirzaiyan-Tafty, Heli Niemi, Meeri Niemi, Jari Palmu, Iida Törmä, Jenna Viheriäkoski

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja: Mika Heinelo, Miko Ruotsalainen

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, kodinhuoltaja: Tiina Laurila

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja: Kalle Siltanen

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja: Viktor Salahandinov

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA): Taavi Kihlakaski, Tonny Phan

 

Tornion toimipiste

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA): Berg Rebekka, Berg Ronja, Kristo Jenna Eveliina, Laukka Kristian Caleb Anton, Mäkinen Ada Maria Elisabet, Puusepp Kadi, Rintamäki Tapio Ilmari, Vuori Aatu Esa Johannes

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA): Lakela Akseli Aatos Juhani

 

Vaasan toimipiste

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA): Mäki Viveka, Plukka Katja

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA): Bamberg Dennis, Högbäck Katarina, Khalili Nader, Sandell Lotta, Tanhukivi Wictor, Vierikko Lotta

 

Ylivieskan toimipiste

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA): Penttilä Jonne

 

Hei! Kuulisimme mielellämme palautteesi sivustostamme, jotta voimme palvella jatkossa entistä paremmin.

Miten arvioisit Luovi.fi -sivuston käyttökokemuksesi?

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.