Kevään opintopolun haussa opiskelijaksi valitut

Julkaisemme tällä sivulla niiden opiskelijaksi valittujen nimet, ketkä ovat antaneet siihen hakulomakkeella luvan. Opetushallitus lähettää sähköpostin valinnan tuloksista niille hakijoille, jotka ovat antaneet hakulomakkeella sähköpostiosoitteensa. Kaikille hakijoille lähetetään valinnan tulos myös postissa kirjeenä. Valitut saavat kirjeen Ammattiopisto Luovista. Kirjeessä on ohjeet opiskelupaikan vastaanottamisesta. Varasijalle tai valitsematta jääneet saavat tuloskirjeen Opetushallituksesta.

Opiskelijaksi valitut

Alavuden yksikkö
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Korventausta, Mikael Kristian
Lehtisalo, Jasmin Ann-Susanne
Mäki-Mustapää, Joona Matti
Sysmäläinen, Sami Juhani Matias

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Ketola, Iida Susanna
Laitila, Juho Matias
Sarlin, Milla Siiri Maria

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Nuottimäki, Silja Sanna Eveliina
Nurmi, Aino Ilona
Sulkava, Tiina Elina Talvikki

Kokkolan toimipiste
Puuteollisuuden perustutkinto
Kiljain, Jere Kristian

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Arola, Anni Maria
Pietilä, Lauri-Eljas Ihanus
Takala, Aleksi Jeremias

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Lammela, Mette Mila Aurora

Pietarsaaren toimipiste
Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Lantela, Emilia Alexandra
Nikula, Alex Martti Johannes
Svart, Terno Allan

Seinäjoen toimipiste
Logistiikan perustutkinto
Kangas, Sasu Oliver
Salo, Miika Kristian

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Ahomäki, Sallamari
Ala-Huikku, Jenna Susanna Sofia
Jokilehto, Jere Samuel Antero
Lahti, Roope Heikki Juhani
Ounia, Kimi Kristian

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Luhtanen, Veera Ellen Elisabet
Mäenpää, Juho Jalmari

Vaasan toimipiste
Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Hakala, Jonna Erica Karolina

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Granberg, Jim Kristian
Tuominen, Rasmus Anton
Vesapuisto, Nea Sofia Kristina

Helsingin yksikkö
Liiketoiminnan perustutkinto
Kaldoja, Rauno
Tajik, Rahim Khan
Vainio, Sini Hanna Maria

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Hauta-aho, Helmi Eveliina Ntombizanele
Jaakola, Milja Aada Ilona
Raap, Ken Cerdo
Rouhiainen, Robbie Edward

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Björkgren, Kasper Johannes
Björninen, Emil Aatu Tapani
Borovaya, Eva
Ettala, Taimi-Lumikki
Francis, Marcus Daniel
Huurros, Riiko Jori Eerikki
Lantta, Elias Anton
Lipponen, Harri Sakari
Myllymäki, Eelis Onni Oskari
Renfors, Erik Arimo
Rmah, Hô
Sara-Aho, Peetu Iivari

Liperin yksikkö
Logistiikan perustutkinto
Kettunen, Atte Samuel
Nevalainen, Mikko Alex Benjamin
Nummelin, Mikael Pertti Tapio
Oinonen, Aki Petteri

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Luostarinen, Saana Nanni Matleena
Rousku, Annika Eveliina

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Rautiainen, Mikael Tapani

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Batu, Baran
Issakainen, Riina Eveliina
Kangas, Konsta Jalmari
Leskinen, Joona Matti Juhani
Makkonen, Simo Aapeli
Pikkarainen, Tuukka Ensio Juhani

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Eskelinen, Elmo Eemeli
Fali, Joonas Ville Juhani
Hukka, Oona Anni Susanna
Kinnunen, Viivi Maria Katariina
Komulainen, Lottaliina Sofia
Rouvinen, Santeri Kalle Sakari
Vara, Lauri Matti Akseli

Imatran toimipiste
Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Kettunen, Eeva Elisabet

Joensuun toimipiste
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Lahtinen, Aarni Taneli

Liiketoiminnan perustutkinto
Koistinen, Helmiina Marianna
Piiroinen, Sara Monika
Repo, Siiri Aada Ilona

Ammatilliseen peruskoulutukseen valmentava koulutus (VALMA) erityisopetuksena
Hyttinen, Ninni Katriina

Kuopion toimipiste
Logistiikan perustutkinto
Huttunen, Jarno Armas Santeri

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Lehtokallio, Valtteri Veikko Juhani
Liimatainen, Juho Matias

Ammatilliseen peruskoulutukseen valmentava koulutus (VALMA) erityisopetuksena
Heikura, Mico Matias Eemeli
Kuula, Riku-Oskari
Lastochkin, Roman
Saastamoinen, Ronja Sofia Vilhelmiina
Sinisalo, Juuli Maria
Virkkala, Miro Mikael

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Repo, Marko Juhani

Lappeenrannan toimipiste
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Nummi, Tuomas Tapani

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Kouvo, Susanna Sirkka Helena
Muhonen, Jere Cristian Mikael
Ojasti, Eetu Vilho Oskari
Pakkanen, Tomas Eerik

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Tiainen, Emma Lotta Matilda

Muhoksen yksikkö
Autoalan perustutkinto
Kallinen, Joona Kristian
Kytöaho, Alexander Eemil

Logistiikan perustutkinto
Härkönen, Moona Maria Elina
Hätönen, Miro Eemil Joakim
Koistinen, Paavo Aleksanteri
Kouva, Eemi Juhani Misael
Liimatainen, Jukka Tapani
Tuomaala, Enni-Alina Inkeri
Törmälehto, Niko Eetu Johannes

Maatalousalan perustutkinto
Hietanen, Veikka Juhani
Kelloniemi, Mervi Julia
Korhonen, Aleksi Antti Samuli
Mustakallio, Simo Aleksi
Niskala, Heikki Sakari
Pöllänen, Piela Elviira
Silvamaa, Nadja Hilla-Maria

Pintakäsittelyalan perustutkinto
Tauriainen, Carita Kristiina

Rakennusalan perustutkinto
Kaikkonen, Miska Alpo Antero

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Kangas, Eevi Anni Maaria
Keskikallio, Oona Katariina

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Arola, Jenna Sanelma Tuulikki
Hannus, Minea Iina Elina
Heiskanen, Kasper Iivari
Manninen, Ilona Marjatta
Moilanen, Heidi Kristiina
Nissinen, Viivi Henriika
Onkamo, Amanda Eriika Isabella
Sirniö, Eeli Jouni Antero
Ulmanen, Jesse Joonas Antero

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Srichat, Hatsawat

Kajaanin toimipiste
Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Ajeti, Kaltrina
Kyllönen, Jere Mikael

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Rimpiläinen, William Timo Eemil

Limingan toimipiste
Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Heinänen, Abel Oskari
Körkkö, Tomi Petteri
Pappila, Daniel Kai Mikael
Tumelius, Hannamari Helena
Ylioja, Antti Henrik Ilmari

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Ahosola, Aapo Olavi
Koivula, Janette Aleksandra
Määttä, Eliel Isak Alexander
Värttö, Artturi Ykä Aleksanteri

Raahen toimipiste
Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Kinnunen, Hilla Emilia
Väisänen, Sami Seppo Juhani

Oulun yksikkö
Elintarvikealan perustutkinto
Pasanen, Eerika Olivia
Rantatorikka, Saga Susanna

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Liikanen, Jeremias Tapani
Pelkonen, Iikka Juhani
Väisänen, Oona Amanda

Liiketoiminnan perustutkinto
Ervasti, Veera Adalmiina
Havana, Saara Maria
Lepistö, Jenna Julia
Määttä, Leo Arvid
Nisula, Nea Maria Susanna
Norrback, Taru Annika
Säily, Inka-Sofia Kristiina

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Holopainen, Veeti Ale Eerik
Käsmä, Janna Joanna
Nykänen, Aatu Juhani

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Koivukangas, Viljami Julius
Palomäki, Noora Inkeri
Taskila, Silvia Julianna
Tervo, Joona Daniel
Väyrynen, Oona Maria

Puuteollisuuden perustutkinto
Aitto-oja, Jaakko Matti Aleksi
Tyni, Ronja Pinja Katariina

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Helakorpi, Daniel Jean Joachim
Junttila, Väinö Santeri
Kanniainen, Janne Henrik
Leppänen, Markus Joni Petteri
Merenheimo, Miikka Tapio
Pylväs, Tami Aapeli

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Granlund, Miro Yrjö Kullervo
Hietala, Jesse Antton Kristian
Huttunen, Siiri Anni Sofia
Ijäs, Olli Ilmari
Kaarlejärvi, Jami Valde Olavi
Kankaala, Niko-Petteri Kristian
Kurkela, Eetu Johannes
Mertaniemi, Miisa Eila Marjatta
Piira, Anni Pinja Tuulikki
Puhakka, Juho Robert
Rantala, Ninni-Maria Josefina
Sulosuo, Juho Santeri
Tuikkanen, Juuso Elmeri Matias
Tuppurainen, Niila Olavi
Vaaramaa, Tuomas Juho Aapeli

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Alasuutari, Hilda Riia Linnea
Haapala, Anna-Julia
Hiltunen, Topias Sakari
Holappa, Taimi Anna Emilia
Illikainen, Veera Marika
Kaakinen, Anni Eveliina
Keränen, Jani Aleksi
Kukkonen, Vilja Alina
Lauri, Mark Aake Angelo
Lesonen, Silja Josefiina
Nieminen, Jenna Maria
Njai, Mika Bekai
Nykänen, Kalle Valtteri
Rautiola, Aki Valtteri
Vakkuri, Saku Johannes

Rovaniemen toimipiste
Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Virikko, Topias Aaro Oskari

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Kulojärvi, Neea Pauliina

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Ronkainen, Kimmo Tapani Antero

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Holck, Mikael Oula Oskari
Kangas, Jesse Kasperi Jarinpoika

Tornion toimipiste
Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Joensuu, Joona Juhani Jeremias

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Turpeinen, Fanni Aliisa

Tampereen yksikkö
Liiketoiminnan perustutkinto
Abdollahi, Ali Reza
Babai, Nematullah
Lammela, Virve Pirita
Ronimus, Andrei Veeti Valtteri

Logistiikan perustutkinto
Pulkkinen, Kari Timo Tapani
Reini, Santtu Henrik Oskari

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Hautala, Nana Maria Aurora
Hiltunen, Sesilia Helen
Huhmarkangas, Riia Maria
Tenhunen, Sasu-Matti Aleksanteri

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Järvinen, Milla Marianne

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Lindeman, Vivian Mariel
Mahlamäki, Nita Helmi Johanna

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Ajelma, Veli-Matti Olavi
Järvinen, Oona Emilia
Karhu, Frida Vendela
Kollanus, Suvituuli Yangfan
Latvala, Meri Tuuli
Liljeqvist, Vilma Aliisa
Suhonen, Jani Juhani
Toivonen, Suvi Ulla-Maija
Viljanen, Aaron Max Mikael

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Lamberg, Sakari Jaakko Aleksander

Porin toimipiste
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Hautaoja, Miro Mikael Matias

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)
Davidsson, Lyydia Maria
Routakangas, Aada Maria

 

 

Hei! Kuulisimme mielellämme palautteesi sivustostamme, jotta voimme palvella jatkossa entistä paremmin.

Miten arvioisit Luovi.fi -sivuston käyttökokemuksesi?

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.