Tule työelämäkumppaniksi

Meillä Luovissa opiskelijat hankkivat osaamista aidoissa työtehtävissä työpaikoilla. Työelämässä oppimista on valmentavassa koulutuksessa, ammatillisissa perustutkinnoissa, ammattitutkinnoissa ja erikoisammattitutkinnoissa. Haluamme yhdessä työnantajan kanssa suunnittelemalla varmistaa, että työ ja tekijä kohtaavat. Meiltä voit kysyä myös valmistuvia ammattilaisia.

Oletko kiinnostunut työelämäyhteistyöstä Luovin kanssa?

Voit ilmoittaa yrityksesi koulutussopimus- tai oppisopimuspaikaksi, mahdollisista rekrytointitarpeista tai kiinnostuksesta tapahtumien toteuttamiseen yhteistyössä opiskelijoiden kanssa.

Täytä alla oleva Tiedustele työyhteistyöstä -lomake niin otamme sinuun yhteyttä.

Tarkista, että saat lopuksi Kiitos tietojen lähettämisestä -viestin. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä tyohonvalmentajat(a)luovi.fi

Ilmoita työpaikan tiedot

Yhteistyömme on alkanut ja ilmoitan työpaikan tiedot Ammattiopisto Luovin opiskelijoiden koulutussopimus- tai oppisopimuspaikaksi. Yrityksen Y-tunnuksen voi hakea osoitteesta www.ytj.fi.

Tarkista, että saat lopuksi Kiitos tietojen lähettämisestä -viestin. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä tyohonvalmentajat(a)luovi.fi

Kysy lisää Luovin työhönvalmentajilta

Me työhönvalmentajat annamme käytännön tukea ja ohjausta työnantajalle ja työyhteisölle. Neuvomme teitä työllistämiseen liittyvissä asioissa. Ota yhteyttä oman alueesi työhönvalmentajaan.

Alavus

opintoneuvoja Sari Jokela, puh. 040 319 3730, sari.jokela@luovi.fi

Helsinki

työhönvalmentaja Kaisa Honkala p. 040 319 3103, kaisa.honkala@luovi.fi

Kempele ja Liminka

opintoneuvoja Tuija Räinä, puh. 040 319 3460, tuija.raina@luovi.fi

Kokkola

opintoneuvoja Suvi Puikko, puh. 040 319 3170, suvi.puikko@luovi.fi

Liperi

työhönvalmentaja Tapio Mustonen, puh. 040 319 3338, tapio.mustonen@luovi.fi

Muhos

työhönvalmentaja Iiris Inkala-Rajaniemi, puh. 040 319 3925, iiris.inkala-rajaniemi@luovi.fi

Oulu

työhönvalmentaja Leena Turtinen, puh. 040 319 3457, leena.turtinen@luovi.fi, työhönvalmentaja Pauliina Palojärvi, puh. 040 319 3375, pauliina.palojarvi@luovi.fi

Seinäjoki

opintoneuvoja Mikko Ylämäki, puh. 040 319 3475, mikko.ylamaki@luovi.fi

Tampere

työhönvalmentaja Mikael Tikkanen, puh. 040 319 3353, mikael.tikkanen@luovi.fi