Valmistuneet opiskelijat

Julkaisemme valmistuneiden opiskelijoiden tietoja työvuoden aikana. Alla valmistuneet opiskelijat, jotka ovat antaneet luvan nimen julkaisuun.

Ammatilliset perustutkinnot

Ajoneuvoasentaja

  • Anttiroiko Esa, Luovi Liminka 18.12.2020
  • Hemmilä Juho, Luovi Muhos 18.12.2020

Artesaani

  • Bergman Ia, Alavuden yksikkö 18.6.2020

Autonkuljettaja

  • Kähkönen Henri, Luovi Muhos 18.12.2020
  • Mäläskä Tuomas, Luovi Muhos 18.12.2020

Datanomi

  • Helander Antti, Oulu 26.3.2021
  • Karjalainen Elias, Oulun yksikkö 31.10.2020
  • Karjalainen Severi, Oulu 26.3.2021

Eläintenhoitaja

  • Kantola Nea, Luovi Muhos 24.09.2020
  • Rosendahl Lina, Luovi Muhos 18.12.2020

Elektroniikka-asentaja

  • Länkinen Joni, Oulun yksikkö 18.12.2020
  • Nurro Janne, Oulun yksikkö 18.12.2020

IT-tukihenkilö

  • Laakkonen Helmi, Oulun yksikkö 18.12.2020

Kiinteistönhoitaja

  • Jansson Sini, Tornion toimipiste 30.10.2020
  • Karhu Juho-Heikki, Alavuden yksikkö 28.8.2020
  • Keinänen Joona, Porin toimipiste 12.6.2020
  • Kesänen Janne, Oulun yksikkö 18.12.2020
  • Koivisto Miska, Alavuden yksikkö 18.6.2020
  • Miettinen Tommi, Luovi Lappeenranta, 29.1.2021
  • Nurmilaukas Teemu, Lappeenrannan toimipiste 30.10.2020
  • Peltokangas Jarkko, Alavuden yksikkö 29.5.2020
  • Puruskainen Antre, Alavuden yksikkö 29.5.2020
  • Pusa Juho, Porin toimipiste 12.6.2020
  • Viita Jesse, Tornion toimipiste 18.12.2020
  • Virrankari Ismo, Luovi Muhos 23.10.2020
  • Vuorinen Marlo, Porin toimipiste 18.6.2020
  • Yli-Kaatiala Matti, Alavuden yksikkö 28.8.2020

Kodinhuoltaja

  • Harju Pauliina, Alavuden yksikkö 18.6.2020
  • Hiltula Marianna, Tornion toimipiste 30.10.2020
  • Kaasinen Rasmus, Rovaniemen toimipiste 27.11.2020
  • Kiianmies Pauliina, Tampereen yksikkö 18.5.2020
  • Kinnunen Maria, Rovaniemen toimipiste 18.12.2020
  • Kumpulainen Elina, Alavuden yksikkö 29.5.2020
  • Kyllönen Pasi, Luovi Kajaani 18.12.2020
  • Mäkimartti Melina, Rovaniemi 26.3.2021
  • Partanen Ville, Alavuden yksikkö 29.5.2020
  • Rannanmäki Johanna, Alavuden yksikkö 29.5.2020
  • Savela Johanna, Alavuden yksikkö 29.5.2020
  • Tahvanainen Laura, Rovaniemen toimipiste 30.10.2020

Kokki

  • Jarkko Hanna, Rovaniemen toimipiste 18.12.2020
  • Kemppainen Reko, Luovi Kajaani 18.12.2020
  • Keränen Tarmo, Luovi Muhos 27.11.2020
  • Kohtamäki Marja, Luovi Muhos 24.09.2020
  • Maaninen Anna Maria, Oulu 26.2.2021
  • Marttinen Milla, Luovi Muhos 18.12.2020
  • Niska Julia, Rovaniemen toimipiste 14.5.2020
  • Tofik Amar, Rovaniemen toimipiste 18.6.2020
  • Uwi Meh Uwi, Rovaniemen toimipiste 27.11.2020
  • Viitasalo Anniina, Alavuden yksikkö 28.8.2020
  • Ylitolonen Jaakko, Rovaniemen toimipiste 30.10.2020
  • Yrjänheikki Jonne, Luovi Muhos 27.11.2020

Koneistaja

  • Karppinen Jere, Oulun yksikkö 27.11.2020

Leipuri-kondiittori

Levyseppähitsaaja

  • Känsäkangas Ossi, Kokkolan toimipiste 18.6.2020
  • Soininen Emil, Kokkolan toimipiste 18.12.2020
  • Tossavainen Ville, Kokkolan toimipiste 14.2.2020

Maalari

  • Eronen Siru, Luovi Liperi, 18.12.2020

Maaseutuyrittäjä

  • Äijälä Mikko, Luovi Muhos 18.12.2020

Mediapalvelujen toteuttaja

  • Avarre Antti, Helsingin yksikkö 30.10.2020
  • Kelahaara Miikka, Oulun yksikkö 27.11.2020
  • Takalo Tero, Oulun yksikkö 18.12.2020

Merkonomi

  • Alajuuma Janina, Oulun yksikkö 16.10.2020
  • Halonen Teemu, Oulun yksikkö 25.9.2020
  • Harju Tia-Maria, Joensuun toimipiste 30.10.2020
  • Heinonen Ronja, Oulu 29.1.2021
  • Immonen Fiinu, Oulu 26.3.2021
  • Kiviluoma Margareetta, Oulun yksikkö 18.12.2020
  • Paso Sara, Oulu 26.2.2021
  • Raatikainen Annika, Luovi Joensuu 29.1.2021
  • Raatikainen Kasper, Joensuun toimipiste 30.10.2020
  • Rask Salomon, Joensuun toimipiste 30.11.2020
  • Räsänen Jasmin, Luovi Joensuu, 18.12.2020
  • Schroderus Joonatan, Oulun yksikkö 28.8.2020

Puuseppä

  • Erkkilä Hanna, Oulun yksikkö 18.12.2020
  • Kota-aho Leena, Alavuden yksikkö 30.9.2020

Puutarhuri

  • Karinen Sofia, Luovi Kempele 16.10.2020

Talonrakentaja

Toimitilahuoltaja

  • Einola Sofia, Tampereen yksikkö 11.6.2020
  • Hakkarainen Sanna, Luovi Liperi, 18.12.2020
  • Hatunen Roosa, Oulu 26.3.2021
  • Härö Mira, Lappeenrannan toimipiste 30.9.2020
  • Lammintaus Henri, Tampereen yksikkö 17.12.2020
  • Latvanen Emilia, Alavuden yksikkö 28.8.2020
  • Ojaniemi Lauri, Seinäjoen toimipiste 21.2.2020
  • Perko Aino, Tampereen yksikkö 17.12.2020
  • Rantanen Susanna, Tampereen yksikkö 18.6.2020
  • Rantee Jussi, Alavuden yksikkö 29.5.2020
  • Romppanen Tiia, Luovi Liperi 31.3.2021
  • Salminen Elias, Oulun yksikkö 30.10.2020
  • Siljamäki Linnea, Tampereen yksikkö, 13.11.2020
  • Siu Ien, Oulun yksikkö, 29.5.2020
  • Sopanen Tiia, Tampereen yksikkö 18.6.2020
  • Tervahauta Kirsi, Tornion toimipiste 18.6.2020
  • Viljanen Ronja, Luovi Liperi, 18.12.2020

Varastonhoitaja

  • Antskog Joel, Tampeeen yksikkö 18.12.2020
  • Hanweg Anssi, Tampereen yksikkö 29.5.2020
  • Lasanen Nico, Luovi Muhos 18.12.2020
  • Lehtimäki Roope, Luovi Liperi 31.3.2021
  • Luukkonen Leevi, Liperin yksikkö 30.9.2020
  • Rantonen Tuomas, Luovi Muhos 18.12.2020
  • Tarkkonen Eetu, Luovi Liperi, 18.12.2020

Yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

  • Hertteli Joose, Luovi Muhos 18.12.2020
  • Strandén Ida, Luovi Muhos 29.10.2020

Ympäristönhoitaja

Ammatti- ja erikoisammattitutkinnot

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto

  • Al-Shiblawi Amer, Oulun yksikkö 25.9.2020
  • Eilo Teemu, Oulu 26.3.2021
  • Elias Maria Benita, Oulun yksikkö 27.11.2020
  • Figueredo Ana, Oulun yksikkö 25.9.2020
  • Hakkarainen Tatiana, Oulun yksikkö 30.10.2020
  • Hanhela Anna-Leena, Oulun yksikkö 13.11.2020
  • Hautamäki Maria, Oulun yksikkö 25.9.2020
  • Heikkinen Toni, Oulun yksikkö 18.12.2020
  • Helenius Katri, Oulun yksikkö 25.9.2020
  • Korpela Marlene, Oulu 26.3.2021
  • Korpi Linnea, Oulu 26.2.2021
  • Martinkauppi Sami, Oulun yksikkö 31.12.2020
  • Matila Eeva, Oulun yksikkö 30.10.2020
  • Mohammad Hosain Maliha, Oulun yksikkö 30.10.2020
  • Morano Cristina, Oulu 26.3.2021
  • Niemelä Mervi, Oulun yksikkö 25.9.2020
  • Outila Lauri, Oulun yksikkö 18.12.2020
  • Paakkola Taru, Oulun yksikkö 30.10.2020
  • Pasanen Anne, Oulun yksikkö 30.10.2020
  • Pieri Silvia, Oulun yksikkö 31.12.2020
  • Piirainen Paula, Oulun yksikkö 25.9.2020
  • Principe Martel Valia Massiel, Oulun yksikkö 18.12.2020
  • Pylkäs Tarja, Oulu 26.3.2021
  • Seppänen Raili, Oulun yksikkö 31.12.2020
  • Taivaloja Helena, Oulun yksikkö 25.9.2020
  • Tuomiranta Marja-Leena, Oulu 26.3.2021
  • Vehkaperä Mari, Oulun yksikkö 27.11.2020
  • Zaki Satu, Oulun yksikkö 30.10.2020

Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto

  • Ampula Mikko, Oulu 2.2.2021
  • Haapala Jonne, Oulu 5.3.2021
  • Juusola Tiina-Maria, Oulun yksikkö 25.9.2020
  • Koirikivi Tuula, Oulun yksikkö 25.9.2020
  • Kumpula Jenniina, Oulun yksikkö 30.10.2020
  • Kurkela Päivi, Oulun yksikkö 30.10.2020
  • Kröger Marjo, Oulun yksikkö 18.12.2020
  • Kuuppo Saana-Maria, Oulun yksikkö 18.12.2020
  • Kynsijärvi Jenni, Oulun yksikkö 18.12.2020
  • Laitila Pirjo, Oulun yksikkö 18.12.2020
  • Lapinkangas Katja, Oulun yksikkö 18.12.2020
  • Leinonen Mika, Oulun yksikkö 7.12.2020
  • Lindeman-Lindberg Tamara, Oulun yksikkö 2.10.2020
  • Lindgren Tino, Oulun yksikkö 18.12.2020

Valmentava koulutus

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)

  • Aila Joona, Seinäjoen toimipiste 18.6.2020
  • Anttila Elsa, Tampereen yksikkö 5.6.2020
  • Arvola Jani, Tampereen yksikkö 5.6.2020
  • Gargano Thomas, Tampereen yksikkö 5.6.2020
  • Gulzar Hamed, Tampereen yksikkö 5.6.2020
  • Hakkarainen Joni, Tampereen yksikkö 5.6.2020
  • Hansen Niko, Alavuden yksikkö 18.12.2020
  • Hassinen Anniina, Tampereen yksikkö 5.6.2020
  • Heikura Eemeli, Luovi Kuopio 31.3.2021
  • Hupanen Oona, Tampereen yksikkö 5.6.2020
  • Hyvönen Joni, Luovi Muhos 24.09.2020
  • Järviö Roni, Oulun yksikkö 31.1.2020
  • Jääskeläinen Mariia, Luovi Lappeenranta, 17.12.2020
  • Kangas Konsta, Luovi Liperi 11.1.2021
  • Kangasjärvelä Venny, Luovi Muhos 18.12.2020
  • Kankaanranta Nea, Kokkolan toimipiste 18.12.2020
  • Karilahti Jimi, Tampereen yksikkö 5.6.2020
  • Kaura Anni, Alavuden yksikkö 18.6.2020
  • Kelahaara Milla, Rovaniemi 7.1.2021
  • Kerola Kasperi, Kokkolan toimipiste 18.6.2020
  • Kiviniemi Satu, Oulu 11.1.2021
  • Korhonen Krista, Luovi Joensuu 31.3.2021
  • Kotisaari Elisa, Kokkolan toimipiste 18.6.2020
  • Koukka Mimmi, Tampereen yksikkö 5.6.2020
  • Kulma-aho Jani, Alavuden yksikkö 18.6.2020
  • Kuula Eetu, Tornio 26.2.2021
  • Kämäräinen Tuomas, Alavuden yksikkö 18.12.2020
  • Laakko Juho, Tampereen yksikkö 5.6.2020
  • Lehtinen Jonna, Tampereen yksikkö 5.6.2020
  • Leinonen Joona, Luovi Imatra, 18.12.2020
  • Leppänen Veeti, Tampereen yksikkö 5.6.2020
  • Luokkanen Kalle, Tornion toimipiste 18.6.2020
  • Lämsä Tomi-Petteri, Oulu 11.1.2021
  • Marttila Elmo, Luovi Liperi 29.1.2021
  • Mertanen Joonatan, Luovi Lappeenranta, 18.12.2020
  • Nevala Miro, Alavuden yksikkö 18.6.2020
  • Niemelä Nea, Seinäjoen toimipiste 18.6.2020
  • Niemi Meeri, Kokkolan toimipiste 18.6.2020
  • Noori Eltaf, Tampereen yksikkö 5.6.2020
  • Pettersson Otto, Tampereen yksikkö 5.6.2020
  • Pirkola Jere, Oulun yksikkö 13.1.2020
  • Pitkänen Valto, Tampereen yksikkö 5.6.2020
  • Pohjoisaho Petri, Kokkolan toimipiste 18.6.2020
  • Rönty Niko, Luovi Imatra, 18.12.2020
  • Saarenmaa Henri, Tampereen yksikkö 5.6.2020
  • Saarenpää Jimi, Kokkolan toimipiste 18.6.2020
  • Salminen Olivia, Kokkolan toimipiste 18.12.2020
  • Sarlin Milla, Alavuden yksikkö 18.12.2020
  • Savonen Auri, Tampereen yksikkö 5.6.2020
  • Sinisalo Juuli, Luovi Kuopio 31.3.2021
  • Suvilampi Eero, Tampereen yksikkö 5.6.2020
  • Taipalus Miro, Tornion toimipiste 18.6.2020
  • Tomann Aki, Tampereen yksikkö 5.6.2020
  • Tuikkanen Tino, Kokkolan toimipiste 18.6.2020
  • Tuulaniemi Niilo, Tornion toimipiste 18.6.2020
  • Uusi-Illikainen Huugo, Luovi Muhos 27.11.2020
  • Vaarala Ida, Oulu 29.1.2021
  • Valjus Eveliina, Kokkolan toimipiste 18.6.2020
  • Varness Daavid, Tampereen yksikkö 5.6.2020
  • Viitala Jukka, Kokkolan toimipiste 18.6.2020
  • Vuorinen Riitta, Vaasan toimipiste 18.6.2020

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)

  • Alanne Matilda, Seinäjoen toimipiste 18.6.2020
  • Alha Arttu, Oulun yksikkö 25.9.2020
  • Asikainen Anna-Leena, Seinäjoen toimipiste 18.6.2020
  • Backman Oskari, Vaasan toimipiste 18.6.2020
  • Chaithon Tanakorn, Luovi Muhos 18.12.2020
  • Haapasaari Niki, Seinäjoen toimipiste 18.12.2020
  • Hautamäki Jenna-Riikka, Oulun yksikkö 18.6.2020
  • Heikkilä Aapo, Rovaniemen toimipiste 18.6.2020
  • Heinonen Joel, Oulun yksikkö 25.9.2020
  • Honkanen Jaana, Oulun yksikkö 18.6.2020
  • Huhtahaara Vesa, Seinäjoen toimipiste 18.12.2020
  • Höynälä Petra, Tornion toimipiste 18.6.2020
  • Iinatti Janica, Vaasan toimipiste 18.6.2020
  • Ivaska Jere, Seinäjoen toimipiste 31.1.2020
  • Jaakkola Aleksi, Oulun yksikkö 25.9.2020
  • Jokihaara Tuomas, Tampereen yksikkö 29.5.2020
  • Jounila Suvi, Kokkolan toimipiste 18.6.2020
  • Järviö Sara, Oulun yksikkö 25.9.2020
  • Kangosjärvi Aleksi, Rovaniemen toimipiste 18.6.2020
  • Kantola Joni, Limingan toimipiste 18.6.2020
  • Karppanen Marcus, Vaasan toimipiste 18.6.2020
  • Kaunisvesi Kristiina, Kokkolan toimipiste 18.6.2020
  • Koski Aleksi, Porin toimipiste 5.6.2020
  • Koski Eino, Porin toimipiste 5.6.2020
  • Koskinen Jaakko, Vaasan toimipiste 18.6.2020
  • Ku Paul Reh, Rovaniemen toimipiste 25.2.2020
  • Kursi Kimmo, Tampereen yksikkö 29.5.2020
  • Kuusiniemi Niklas, Alavuden yksikkö 18.12.2020
  • Lepistö Jiri, Seinäjoen toimipiste 18.6.2020
  • Lepistö Leevi, Vaasan toimipiste 18.6.2020
  • Luukkonen Merja, Oulun yksikkö 18.12.2020
  • Mattila Niko, Rovaniemen toimipiste 10.1.2020
  • Mourujärvi Niko, Rovaniemen toimipiste 18.6.2020
  • Mustalahti Veeti, Seinäjoen toimipiste 18.6.2020
  • Mäklin Rebekka, Porin toimipiste 29.5.2020
  • Nauska Matti, Luovi Liminka 18.12.2020
  • Niemelä Ida, Oulun yksikkö 25.9.2020
  • Oiva Santeri, Rovaniemen toimipiste 18.6.2020
  • Ojanperä Enni, Seinäjoen toimipiste 18.6.2020
  • Piipponen Jouni, Rovaniemen toimipiste 18.6.2020
  • Piminäinen Santeri, Rovaniemen toimipiste 18.6.2020
  • Polojärvi Severi, Porin toimipiste 29.5.2020
  • Puhakka Toni, Luovi Liperi 26.3.2021
  • Puolamäki Mia, Tampereen yksikkö, 29.5.2020
  • Puranen Anna-Katariina, Oulun yksikkö 18.6.2020
  • Päivärinta Juha, Oulun yksikkö 18.12.2020
  • Pääkkönen Jenna, Luovi Kajaani 18.12.2020
  • Pääkkönen Timi, Luovi Muhos 18.12.2020
  • Rantakokko Henri-Ilari, Oulun yksikkö 18.12.2020
  • Rautiainen Nuutti, Imatran toimipiste 18.6.2020
  • Rinta-Kiikka Katja, Seinäjoen toimipiste 18.6.2020
  • Ronkainen Salla, Rovaniemen toimipiste 18.6.2020
  • Ruonakoski Kristian, Rovaniemen toimipiste 4.5.2020
  • Ruusuvuori Rasmus, Porin toimipiste 29.5.2020
  • Sallinen Ville, Kuopion toimipiste 18.6.2020
  • Salo Oona, Seinäjoen toimipiste 18.6.2020
  • Takanen Jarno, Ylivieskan toimipiste 18.6.2020
  • Teppola Roope, Tornion toimipiste 18.6.2020
  • Tikkala Oula, Kokkolan toimipiste 18.12.2020
  • Toivainen Lotta, Vaasan toimipiste 18.6.2020
  • Tuominiemi Aleksi, Seinäjoen toimipiste 18.6.2020
  • Valkama Samuel, Seinäjoen toimipiste 18.6.2020
  • Vehkamäki Veeti, Alavuden yksikkö 18.6.2020
  • Välitalo Janika, Kokkolan toimipiste 18.6.2020
  • Wihantomaa Serena, Vaasan toimipiste 18.6.2020
  • Ylipää Noora, Rovaniemen toimipiste 18.6.2020
  • Ylönen Pinja, Oulun yksikkö 18.12.2020