Raahe

Ammattiopisto Luovin Raahen toimipisteessä opiskellaan osoitteessa Sovionkatu 4–6.

Toimipisteessä järjestetään työhön ja itsenäiseen elämään valmentavaa koulutusta (TELMA).

Työvuosi 2020-2021

Työvuosi Raahen toimipisteessä on 4.8.2020–18.6.2021.

  • Vapaapäivä 7.9.2020
  • Syysloma 19.–23.10.2020 (viikko 43)
  • Vapaajakso 16.–20.11.2020 (viikko 47)
  • Joululoma 21.12.2020–3.1.2021
  • Loppiainen 6.1.2021
  • Talviloma 8.–12.3.2021 (viikko 10)
  • Pääsiäinen 2.–5.4.2021
  • Vapaajakso 6.–9.4.2021 (viikko 14)
  • Vapaapäivä 23.4.2021
  • Helatorstai 13.5.2021
  • Vapaapäivä 14.5.2021

Katso oman ryhmäsi tarkat opiskelupäivät sekä vapaajaksot tästä taulukosta.

Tule tutustumaan Raaheen

Voit tutustua Raahen yksikköön ja koulutuksiimme tarkemmin, ennen kuin haet opiskelemaan. Voit sopia vierailukäynnin tai hakea tutustumisjaksolle.

Kysy lisää:

Airi Pulkkinen, Ammatillinen erityisopettaja, 040 319 3325, airi.pulkkinen@luovi.fi

Mitä Raahessa voi opiskella?

Toimipisteessä järjestetään työhön ja itsenäiseen elämään valmentavaa koulutusta (TELMA).

Tutustu tarkemmin ja hae opiskelemaan!

Palvelumme opiskelijoille

Ravintolat ja opiskelijaruokailu

Opiskelijoille tarjotaan maksuton lounas koulupäivinä. Ruokailu on järjestetty Ravintola Kreivin Ajassa. Erityisruokavaliot huomioidaan opiskelijaruokailussa. Mikäli sinulla on lääkärin määräämä erityisruokavalio, ota yhteyttä omaan luokanvalvojaasi.ella.

Opiskeluhyvinvointi ja opintotoimisto

Opiskeluhyvinvoinnin henkilöstöön kuuluu opintoneuvojia, opinto-ohjaaja, opintosihteeri, opintopsykologi ja työhönvalmentaja. He ovat tukenasi koko opiskeluaikasi mm. erilaisissa hyvinvointiisi liittyvissä asioissa. He myös osallistuvat opintopolkusi suunnitteluun ja toteutukseen yhteistyössä opettajien ja ohjaajien kanssa.

Opiskeluhyvinvoinnin henkilöstö tekee yhteistyötä myös lähiverkostojesi, kuten hoitavien ja kuntouttavien tahojen kanssa.

  • Opintoneuvoja Johanna Eskola, 040 319 3553, johanna.eskola@luovi.fi
  • Koulutuspäällikkö Tarja Linna, 040 319 3302, tarja.linna@luovi.fi
  • Opinto-ohjaaja Kaisa Posti, 040 319 3043, kaisa.posti@luovi.fi
  • Opintosihteeri Katja Hietala, 040 319 3340, katja.hietala@luovi.fi
  • Opintosihteeri Katriina Koistinen, 040 319 3544, katriina.koistinen@luovi.fi

Opiskeluterveydenhuolto

Opiskeluterveysasema

Raahen terveysasema Rantakatu 4, 92100 Raahe, 08 849 111. Terveydenhoitaja Tiina Sallinen, 044 439 4619, tiina.sallinen@ras.fi

Hoitokäynnit

Opiskelijan lähiverkosto huolehtii nuoren terapia- ja muista hoitokäynneistä.

Ota yhteyttä

Haluatko jutella lisää opiskelusta Raahessa? Voit myös sopia tutustumiskäynnin tai hakea meille koulutuskokeiluun. Ota yhteyttä!

Kysy lisää opiskelusta ja hakemisesta

Airi Pulkkinen
Opettaja
040 319 3325
airi.pulkkinen@luovi.fi

Kaisa Posti
Opinto-ohjaaja
040 319 3043
kaisa.posti@luovi.fi

Hakemiseen liittyvissä asioissa sinua palvelee myös Luovin haku- ja neuvontapalvelut: info@luovi.fi, 040 319 3000.

Tulevat tapahtumat

Raahen toimipiste

Ammattiopisto Luovi
Raahen toimipiste
Sovionkatu 4–6
92100 Raahe

Yksikönjohtaja
Tarja Jalkanen
040 319 3656
tarja.jalkanen@luovi.fi