Valmistuneet opiskelijat

Julkaisemme valmistuneiden opiskelijoiden tietoja työvuoden aikana. Alla valmistuneet opiskelijat, jotka ovat antaneet luvan nimen julkaisuun.

Ammatilliset perustutkinnot

Ajoneuvoasentaja
  • Huovinen Samuli, Limingan toimipiste 20.12.2019
  • Kesti Pasi, Muhoksen yksikkö 29.11.2019
  • Pyykkönen Ville, Muhoksen yksikkö 28.2.2020
Artesaani
  • Hietikko Teija, Alavuden yksikkö 20.12.2019
Autonkuljettaja
  • Iso-Kamula Tomi, Muhoksen yksikkö 20.12.2019
  • Koistinen Kim, Muhoksen yksikkö 31.10.2019
  • Paloviita Saku, Muhoksen yksikkö 28.2.2020
Datanomi
  • Korkiakoski Niko, Oulun yksikkö 20.12.2019
Eläintenhoitaja
Elektroniikka-asentaja
  • Pelkonen Jani, Oulun yksikkö 28.2.2020
Kiinteistönhoitaja
  • Jääskä Joonas, Seinäjoen toimipiste 20.12.2019
  • Hyvönen Mikko, Oulun yksikkö 27.3.2020
  • Kallio Leo, Muhoksen yksikkö 31.10.2019
  • Karvonen Veeti, Oulun yksikkö 20.12.2019
  • Kinnari Eetu, Seinäjoen toimipiste 20.12.2019
  • Liikanen Annika, Oulun yksikkö 28.2.2020
  • Ollila Henri, Rovaniemen toimipiste 28.2.2020
  • Posio Tommi, Rovaniemen toimipiste 20.12.2019
  • Puronaho Jami, Liperin yksikkö 20.12.2019
  • Pääkkönen Riikka, Kuopion toimipiste 30.9.2019
  • Tervaniemi Sulo, Oulun yksikkö 20.12.2019
Kodinhuoltaja
  • Johansson Amanda, Rovaniemen toimipiste 20.12.2019
  • Tuulaniemi Lari, Rovaniemen toimipiste 20.12.2019
  • Väisänen Susanna, Kajaanin toimipiste 20.12.2019
Kokki
  • Auvinen Joonas, Liperin yksikkö 20.12.2019
  • Virpi Miia, Muhoksen yksikkö 20.12.2019
  • Vääräniemi Laura, Muhoksen yksikkö 20.12.2019
Koneistaja
  • Niskanen Joonas, Joensuun toimipiste 20.12.2019
  • Pietilä Aaron, Oulun yksikkö 20.12.2019
Leipuri-kondiittori
Levyseppähitsaaja
  • Tossavainen Ville, Kokkolan toimipiste 14.2.2020
  • Tuomiranta Petri, Oulun yksikkö 30.9.2019
Maalari
Maaseutuyrittäjä
  • Virpi Alisa, Muhoksen yksikkö 20.12.2019
Mediapalvelujen toteuttaja
  • Eskelinen Sanna, Helsingin yksikkö 20.12.2019
  • Lumijärvi Miika, Oulun yksikkö 28.2.2020
Merkonomi
  • Ervasti Marja, Oulun yksikkö 27.3.2020
  • Gustafsson Casimir, Joensuun toimipiste 6.2.2020
  • Harju Eerika, Oulun yksikkö 15.12.2019
  • Hartikainen Ida, Helsingin yksikkö 20.12.2019
  • Jarva Katariina, Oulun yksikkö 20.12.2019
  • Kangas Marko, Oulun yksikkö 31.1.2020
  • Kumpula Sonja, Oulun yksikkö 20.12.2019
  • Kurikka-aho Hanna, Oulun yksikkö 28.2.2020
  • Lampinen Matias, Joensuun toimipiste 20.12.2019
  • Lauronen Hanna, Oulun yksikkö 20.12.2019
  • Pohjamo Valtteri, Helsingin yksikkö 20.12.2019
  • Tarsa Sanni, Oulun yksikkö 20.12.2019
  • Turunen Retriikka, Oulun yksikkö 27.3.2020
Puuseppä
  • Kiuru Maija, Oulun yksikkö 28.2.2020
Puutarhuri
  • Maunula Reeta, Kempeleen toimipiste 20.12.2019
Talonrakentaja
  • Lehikoinen Anssi, Liperin yksikkö 30.9.2019
Toimitilahuoltaja
  • Immonen Janita, Lappeenrannan toimipiste 12.12.2019
  • Kassinen Teija, Oulun yksikkö 29.11.2019
  • Kassinen Tuula, Oulun yksikkö 29.11.2019
  • Ojaniemi Lauri, Seinäjoen toimipiste 21.2.2020
  • Papunen Jenita, Tornion toimipiste 5.9.2019
  • Putaala Sinikka, Oulun yksikkö 20.12.2019
Varastonhoitaja
  • Karttunen Markus, 31.3.2020 Liperin yksikkö
  • Kähkönen Jarno, 20.12.2019 Muhoksen yksikkö
Yhdistelmäajoneuvonkuljettaja
  • Jansson Heikki, 20.12.2019 Muhoksen yksikkö
  • Jokikokki Janne, 20.12.2019 Muhoksen yksikkö
Ympäristönhoitaja
  • Alatalo Juho, 31.10.2019 Muhoksen yksikkö
  • Tolonen Petri, 20.12.2019 Muhoksen yksikkö

Ammatti- ja erikoisammattitutkinnot

Koulunkäynnin ja aamu- ja lltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto
  • Dubatscheff Esa, Oulun yksikkö 29.11.2019
  • Dubatscheff Matti, Oulun yksikkö 31.1.2020
  • Heino Sanna, Oulun yksikkö 30.10.2019
  • Häyrynen Laura, Oulun yksikkö 30.9.2019
  • Karhu Juha, Oulun yksikkö 30.10.2019
  • Lyöri Taru, Oulun yksikkö 18.10.2019
  • Vänttilä Joonas, Oulun yksikkö 30.9.2019
Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto
Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto
  • Heikkilä Tanja, Oulun yksikkö 29.11.2019
  • Isola Nina, Oulun yksikkö 20.12.2019
  • Kauppila Raija, Oulun yksikkö 10.1.2020
  • Leinonen Tarja, Oulun yksikkö 10.1.2020
  • Mikkonen Pauli, Oulun yksikkö 10.1.2020
  • Minkkinen Nina, Oulun yksikkö 20.12.2019
  • Rovanperä Monna, Oulun yksikkö 14.2.2020
  • Salmi Jarmo, Oulun yksikkö 30.9.2019
  • Vanhakartano Tuire, Oulun yksikkö 20.12.2019
Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkintoiiketoiminnan ammattitutkinto
  • Jylhä Monica, Oulun yksikkö 8.1.2020
  • Kehusmaa-Oja Johanna, Oulun yksikkö 20.12.2019
  • Klemetti Mervi, Oulun yksikkö 29.11.2019
  • Kovaleva Anastasia, Oulun yksikkö 20.12.2019
  • Nättilä Katri, Oulun yksikkö  15.11.2019
  • Pennanen Paula, Oulun yksikkö 30.10.2019
  • Rehman Ojala, Oulun yksikkö 20.12.2019
  • Tuovila Harri, Oulun yksikkö 20.12.2019
Liiketoiminnan ammattitutkinto
  • Löytynoja Heli, Oulun yksikkö 20.12.2019
  • Rissanen Saila, Oulun yksikkö 20.12.2019
Myynnin ammattitutkinto
  • Lindström Noora, Oulun yksikkö 18.10.2019
Perhepäivähoitajan ammattitutkinto
  • Pelkonen Riikka, Oulun yksikkö 29.11.2019
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto
Virastomestarin ammattitutkinto
  • Bergman Jarmo, Oulun yksikkö 29.11.2019
  • Mäkelä Heli, Oulun yksikkö 18.10.2019
  • Ruottinen Marko, Oulun yksikkö 20.12.2019
  • Soronen Karoliina, Oulun yksikkö 18.10.2019

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)

  • Aarnio Miro, Muhoksen yksikkö 30.8.2019
  • Ahokas Siina, Helsingin yksikkö 20.12.2019
  • Airaksinen Petteri, Kuopion toimipiste 19.11.2019
  • Ala-Poikela Marko, Liperin yksikkö 19.12.2019
  • Ervasti Hanna, Oulun yksikkö 16.12.2019
  • Gaudillat Joona, Kuopion toimipiste 6.8.2019
  • Heikkinen Kaisu, Oulun yksikkö 13.1.2020
  • Hyyrynen Henriikka, Liperin yksikkö 19.12.2019
  • Järviö Roni, Oulun yksikkö 31.1.2020
  • Koivisto Alari, Oulun yksikkö 25.11.2019
  • Koriala Tuomas, Oulun yksikkö 20.12.2019
  • Laukkanen Ismo, Kuopion toimipiste 20.12.2019
  • Louhela Saku, Oulun yksikkö 29.10.2019
  • Mikkonen Niina, Kuopion toimipiste 31.3.2020
  • Myllymäki Juho, Alavuden yksikkö 19.12.2019
  • Nuojua Osmi, Oulun yksikkö 14.1.2020
  • Patokoski Emilia, Muhoksen yksikkö 28.2.2020
  • Pirkola Jere, Oulun yksikkö 13.1.2020
  • Puhakka Toni, Liperin yksikkö 19.12.2019
  • Ranta Iisko, Helsingin yksikkö 20.12.2019
  • Rytkönen Milma, Kuopion toimipiste 24.1.2020
  • Salmela Viola, Lappeenrannan toimipiste 20.12.2019
  • Skyttä Ville, Lappeenrannan toimipiste 20.12.2019
  • Suni Senja, Oulun yksikkö 13.1.2020
  • Tanskanen Joona, Liperin yksikkö 9.12.2019
  • Tiimo Jasmiina, Liperin yksikkö 20.12.2019
  • Turku Mikko, Lappeenrannan toimipiste 20.12.2019
  • Walli Aliisa, Oulun yksikkö 20.12.2019
  • Vellonen Jesse, Lappeenrannan toimipiste 20.12.2019
  • Zhou Shun, 31.3.2020 Liperin yksikkö

Työhön ja itsenäiseen elämään valmentava koulutus (TELMA)

  • Haaga Anne, Oulun yksikkö 28.2.2020
  • Haliti Lumturije, Raahen toimipiste 20.12.2019
  • Ivaska Jere, Seinäjoen toimipiste 31.1.2020
  • Jeussonen Jouni, Liperin yksikkö 20.12.2019
  • Kokko Johannes, Oulun yksikkö 20.12.2019
  • Koramo Eemil, Kempeleen toimipiste 20.12.2019
  • Kouvo Ella-Maria, Imatran toimipiste 20.12.2019
  • Kunelius Vili, Imatran toimipiste 20.12.2019
  • Ku Paul Reh, Rovaniemen toimipiste 25.2.2020
  • Kylmänen Annukka, Muhoksen yksikkö 20.12.2019
  • Leinonen Tomi, Lappeenrannan toimipiste 9.9.2019
  • Lohiniva Janina, Oulun yksikkö 23.1.2020
  • Mattila Niko, Rovaniemen toimipiste 10.1.2020
  • Nikkilä Otto, Oulun yksikkö 20.12.2019
  • Nuojua Veeti, Muhoksen yksikkö 20.12.2019
  • Salo Tanja, Seinäjoen toimipiste 20.12.2019
  • Sirviö Joni, Muhoksen yksikkö 20.12.2019
  • Tofik Amar, Rovaniemen toimipiste 3.12.2019
  • Torvinen Aleksi, Tornion toimipiste 20.12.2019

Hei! Kuulisimme mielellämme palautteesi sivustostamme, jotta voimme palvella jatkossa entistä paremmin.

Miten arvioisit Luovi.fi -sivuston käyttökokemuksesi?

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.